SCHOLA

Schola liturgiczna "FAMILIA"


Śpiewamy we wszystkie niedziele, na wieczornych Mszach Świętych o godzinie 18:30 (od września do czerwca) oraz w każdą pierwszą sobotę miesiąca na różańcu fatimskim o godz. 19:30.  

Próby scholi odbywają się w każdą sobotę o godzinie 19:30 w domu parafialnym. W pierwszą sobotę miesiąca próba ma charakter integracyjny - spotkanie przy kawie, herbacie i cieście. Świętujemy wówczas imieniny, urodziny członków scholi i zawiązujemy wspólnotę.

Róża różańcowa - w roku stulecia objawień fatimskich utworzyliśmy różę różańcową, której patronuje św. Faustyna.

Schola liturgiczna Familia działa przy parafii pw. św. Ojca Pio z Pietrelciny w Poznaniu. Powstała w 2013 roku, jako schola młodzieżowa, z czasem przekształciła się w międzypokoleniową grupę ludzi, którzy śpiewem chwalą Boga.

Do scholi należy około 30 osób, w bardzo różnym wieku, jednak większość stanowią dorośli. Najmłodsi "śpiewacy" mają po 2 lata. Najstarsi śpiewają wraz z całymi swoimi rodzinami.

Nasz repertuar: pieśni liturgiczne, śpiew wielogłosowy w układzie chóru mieszanego. Chórzystom akompaniują: skrzypce, wiolonczela, flet poprzeczny, organy

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do nas! Tu nas znajdziesz: WWW oraz FB


Schola dziecięca "PIOsenki"


Śpiewamy we wszystkie niedziele roku szkolnego na Mszach Świętych z udziałem dzieci o godzinie 11:00 (od września do czerwca).  


Próby odbywają się w każdą niedzielę o godz 10:30 w kościele.

Do naszej scholi należy ponad 90 dziewcząt i chłopców. Wszystkie dzieci, w wieku od przedszkola do VI klasy Szkoły Podstawowej, swoim śpiewem pomagają w przeżywaniu Mszy Świętej o godz. 11:00.
 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Droga Krzyżowa śpiewana